Slide background

 

Piracki grill

11.07.2019

Tegoroczny grill, który każdego roku odbywa się na dziedzińcu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 w Świętochłowicach odbył się w pirackiej tematyce „Pod Czarną Piracką Banderą”

Śmiech, gwar, muzyka, zapach pieczonej kiełbasy, smak domowego żurku, szanty i wspólne bycie razem. Z pacjentem i dla pacjenta…
W tym roku oprócz prezentacji artystycznych personelu, pośpiewaliśmy wspólnie szanty oraz w asyście samego Pirata Mórz Siedmiu i Oceanów można było odnaleźć i uszknąć dla siebie skarb SYRENY – Królowej Oceanu. ZOLERA – Nasz okręt pod Piracka Banderą w tym dniu zyskał wielu „Szczurów Lądowych” jako swojej nowej załogi.
Personel Zakładu również dołożył starań, by w tym dniu realnie oddać ducha śląskiego klimatu festynu, przywdziewając tradycyjne stroje regionalne udostępnione dzięki uprzejmości CKŚ Zgoda w Świętochłowicach. Pacjenci oraz personel na długo zapamiętają tegoroczny festyn. Wszystkim zaangażowanym w organizację oraz rodzinom pacjentów serdecznie dziękujemy.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL Świętochłowice

Galeria zdjęć

 

 

Mikołajki 2018

06.12.2018

 

Święty Mikołaj, żyjący na przełomie III i IV w. biskup Miry, przeżył swoje życie czyniąc dobro. Stał się uosobieniem bezinteresownej miłości. W takim duchu, w dniu jego święta, na terenie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Świętochłowicach odbyło się spotkanie pensjonariuszy tego ośrodka oraz wolontariuszy, uczestników akcji „Seniorzy dla seniorów”. Spotkanie było możliwe dzięki inicjatywie Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach która organizowała zbiórkę, zakupiła żywe kwiaty – gwiazdy betlejemskie oraz prowadziła warsztaty rękodzieła, gdzie dzieci i dorośli wspólnymi siłami stworzyli piękne i niepowtarzalne ozdoby. Wszystkie te dary, gustownie opakowane trafiły do rąk 60 starszych, schorowanych i często samotnych osób, które przebywają w naszym ośrodku. Te wzruszające spotkanie okraszone wspólnym śpiewaniem kolęd oraz pełne ujmujących momentów, szczerych uśmiechów i łez na zawsze pozostanie w sercach jego uczestników. Dziękujemy bardzo serdecznie za okazane serce.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL Świętochłowice

Galeria zdjęć

 

 

ZOLimpiada 2018

24.09.2018

 

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego lubią aktywnie spędzać czas, lubią wyzwania i sportową rywalizację. W trzeciej już edycji ZOLimpiady sportowej trzy drużyny stanęły do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Laury zwycięzcy przypadły w tym roku drużynie Żółtych Błyskawic, które pokonały zarówno Różowe Pantery jak i Fioletowe Sztylety. W nowej konkurencji czyli sprincie na wózkach nie do pokonania była Pani Krystyna bijąc rekord przejazdu w czasie 6”26 zostawiając w tyle Panów Daniela (6”52) i Mirosława (6”43). Gratulujemy wygranym, medale i dyplomy rozdano z fanfarami, do zobaczenia za rok.

Kierownik ZOL Świętochłowice

Galeria zdjęć

 

 

URODZINY

30.07.2018

 

W ZOL 30.07.2018 zapanował uroczysty nastrój, gdyż wszyscy świętowaliśmy urodziny naszej podopiecznej, która ukończyła 92 lata. Był piękny tort oraz kwiaty, śpiewom „sto lat” nie było końca. Gratulacje oraz życzenia na ręce Pani Stanisławy składał również obecny osobiście Zarząd Spółki.

Z całego serca życzymy jeszcze raz stu lat w zdrowiu!

Kierownik i personel ZOL Świętochłowice

Galeria zdjęć

 

 

MUNDIALOWY GRILL w ZOL-u

26.06.2018

 

W poniedziałek 25.06.2018, po niedzielnych wyczynach Polaków na mundialu, prawie wszyscy kibice mieli nosy spuszczone na kwintę… prawie, bo w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym znaleźliśmy sposób na to żeby Nasi pacjenci ten dzień spędzili w dobrych nastrojach. Zorganizowany tego dnia Mundialowy Grill pokazał, że dobra zabawa, współpraca i wzajemna życzliwość to najlepsza recepta na problemy życia codziennego. Polecamy taką kurację każdemu bez względu na problemy! Jest sprawdzona i działa! Oprócz oprawy artystycznej oraz konkursów z nagrodami, wszyscy świętowali jedząc pyszną kiełbaskę oraz swojski żurek wraz z masą pozostałych pyszności. Zdjęcia oddają klimat spotkania. Pacjenci oraz personel na długo zachowają wspomnienie o tym wydarzeniu.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w ZOL

07.06.2018

 

Dziś pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego rozpieszczała nie tylko piękna wiosenna pogoda, bo z przyjacielską wizytą wpadło i rozgrzało jak promienie słońca rozśpiewane Studio Piosenki „60-ka” wraz z inicjatorką całego przedsięwzięcia Panią Ewą Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów. Pani Maja Mróz oraz małżeństwo Bożena i Tadeusz Związek wykonywali brawurowo i z naprawdę rzadko dziś spotykanym polotem utwory należące do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej takie jak „Cyganeria”, „Orkiestry dęte”, „Wesołe jest życie staruszka”, wprawiając wszystkich wokół w znakomity nastrój na bardzo długo – niech świadczą o tym wypowiedziane z przymrużeniem oka słowa jednej z pacjentek, Pani Ireny: „Odjęło mi ze 20 lat! Nie wiem ile mam ale czuję się na 30!”

Jeszcze raz dziękujemy artystom i organizatorce za to przemiłe spotkanie, zapraszamy ponownie i życzymy wielu kolejnych tak udanych występów.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

 

Dzień Matki w ZOL

26.05.2018

 

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w sposób odświętny spędzili tegoroczny Dzień Matki. Piękna tradycja pielęgnowania pamięci tej najbliższej sercu, najważniejszej w życiu każdego człowieka kobiety wyzwoliła silne, uśpione na co dzień uczucia. Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji, wspomnień i opowieści. Każde odwiedziny (lub ich brak) miały dziś szczególne znaczenie. Uwieńczeniem tego święta był występ dzieci zgromadzonych wokół zaprzyjaźnionej z nami świetlicy środowiskowej prowadzonej przez świętochłowicką Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały okolicznościowe teksty i piosenki a niejedna łza zakręciła się w oku. Bardzo im dziękujemy za tak pięknie przygotowane spotkanie.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

 

BIESIADA POD KASZTANOWCAMI W ZOL

21.06.2017

 

Pacjenci ZOL w Świętochłowicach sezon letni rozpoczęli tradycyjnie od Śląskiej Biesiady w ogrodzie i na przyszpitalnym dziedzińcu pod kasztanowcami. Impreza płynęła w rytmie śląskich szlagierów, wielką atrakcją była loteria z nagrodami oraz quiz sprawdzający znajomość rodzimej gwary w którym nasi pacjenci zaprezentowali się znakomicie a mieli przy okazji wiele dobrej zabawy.

W całym sezonie letnim, podczas dobrej pogody zachęcamy pacjentów do spędzania jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nasz letni ogródek to na co dzień miejsce rozmów i spotkań z rodzinami, zabawa i rekreacja, rehabilitacja ruchowa i spotkania z literaturą. Od czasu do czasu odbywają się tu też plenerowe imprezy, spektakle i koncerty. W tym roku jeden z naszych pacjentów, Pan Ludwik, zajął się sadzeniem kwiatów a efekty jego pracy możecie Państwo podziwiać na zdjęciu.

Beata Młynarczyk

Galeria zdjęć

 

KOLĘDOWY WYSTĘP HOKER BAND W ZOL

12.01.2017

 

W święto Trzech Króli zawitało do nas nie trzech, a czterech króli oraz jedna królowa pod postacią zespołu muzycznego HOKER BAND w składzie: Grażyna Grzegorek – wokal, Mirosław Janowski – gitara, Marcin Pytel – gitara, Joachim Ochman – perkusja, Eugeniusz Niechcioł – bas.

Muzycy na co dzień występują z repertuarem rockowo – bluesowym ale wyjątkowo, ze względu na okoliczności, uraczyli naszych pacjentów nastrojowymi kolędami i pastorałkami.

Występ ten to przede wszystkim piękny śpiew i doskonała aranżacja muzyczna ale nie tylko, bo pojawiły się też dodatkowe zaskakujące elementy. Poszczególne utwory przeplatały się z czytaną na głos pasterkową opowieścią, do wspólnego śpiewania zapraszane były osoby z publiczności, a wokół unosił się i udzielał wszystkim Duch Świąt, przypominając nam, że Boże Narodzenie to czas radości; i to nie tej powierzchownej, ale prawdziwej, płynącej prosto z serca. Tej, która sprawia, że jesteśmy życzliwi wobec wszystkich, potrafimy wyciągnąć pomocną dłoń, a nie tylko walczyć o swoje, umiemy przebaczyć. Muzykom i artystom za te niezapomniane przeżycie serdecznie dziękujemy!

Jan Brzezicki

Galeria zdjęć
HOKER BAND – Facebook

 

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE ZOL I „TEATR CIENI”

12.12.2016

 

Nie da się w kilku słowach „opowiedzieć” o atmosferze panującej podczas Spotkania Mikołajkowego, które to w tym roku odbyło się przy współudziale Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II ze Świętochłowic w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 w Świętochłowicach.

Była refleksja, radość, ekscytacja, której inicjatorem byli uczestnicy TEATRU CIENI z projektu „Seniorzy Seniorom” organizowanym przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II ze Świętochłowic. Przedstawienie z wykorzystaniem techniki lamp UV odbiło się szerokim entuzjazmem wśród pensjonariuszy oraz zaproszonych gości, którzy brali czynny udział w organizowaniu i pakowaniu prezentów dla Naszych podopiecznych.

W tym roku oprócz prezentacji artystycznej aktorów TEATRU CIENIA, pojawił się także „Mikołaj” z prezentami dla wszystkich podopiecznych Zakładu. Chcemy bardzo serdecznie podziękować Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II ze Świętochłowic w tym szczególnie Prezesowi Fundacji Panu Eugeniuszowi Fick , który w ramach przeprowadzanego projektu dobroczynnie ufundował bajkowo zapakowane podarunki dla Naszych pacjentów. Dziękujemy za bezinteresownie okazaną pomoc.

Pacjenci oraz personel na długo zapamiętają tegorocznego Mikołaja. Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

POŻEGNANIE LATA W ZOL

27.09.2016

 

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2, dnia 15 września z nostalgią pożegnali lato. Zorganizowana impreza integracyjna obfitowała w wiele atrakcji.
Pogoda dopisała, dlatego II już piknik „Pożegnanie lata 2016” odbył się na dziedzińcu Zol.
Przy przyozdobionych stołach, rozpalonym grillu uczestnicy imprezy mogli usiąść, odpocząć przy dźwiękach muzyki oraz przy pysznym jedzeniu wspólnie miło spędzić ostatnie wakacyjne chwile.
Dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przygotowanych było wiele atrakcji. Chwile wspólnej biesiady umilała śląska muzyka, tradycyjnie podano „szałot”, kiełbaskę z grilla, a do „popicia” serwowano żur śląski. Przygotowane były również gry i zabawy integracyjne. Seniorzy mogli również zrelaksować się na świeżym powietrzu. Symboliczne żegnając lato wypuszczono w niebo wiele kolorowych balonów. Przybyłym przedstawicielom Zarządu ZOZ Świętochłowice Pani wiceprezes Ilonie Tkocz-Furman, gościom i rodzinom bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

RECITAL

29.08.2016

 

W dniu 26.08.2016 dziedziniec Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 w Świętochłowicach zamienił się w scenę amfiteatru, a widownia miała okazję obejrzeć pełny pozytywnej energii recital „pod chmurką”.
Przygotowała go grupa teatralna „WALIZKA”, w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Śląską Fundację „Pomoc Niepełnosprawnym” w Chorzowie.
Podopieczni Pani Grażyny Grzegorczyk przedstawili kilkanaście utworów zarówno z dawnych lat jak i współczesnych, które zaktywizowały żywo widownię.
Pojawiły się szerokie uśmiechy, a także łzy wzruszenia. Obudziły się wspomnienia beztroskich lat, lat młodości co tchnęło nową energię w Naszych podopiecznych!

Bardzo dziękujemy podopiecznym Pani Grażyny Grzegorczyk za ponowną wizytę w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i przelanie w nasze serca wielu pozytywnych doznań.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

ZOLimpiada 2016

22.08.2016

 

Podążając z duchem sportu i z maksymą „ w zdrowym ciele zdrowy duch” w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zorganizowaliśmy olimpiadę, której nie powstydziłoby się nawet Rio de Janeiro. Zgodnie z tradycją zapłonął symboliczny olimpijski znicz, przekazany sztafetą z rąk do rąk. Pacjenci wystartowali w czterech konkurencjach: rzut do kosza, rzut do tarczy, rzut do bramki oraz zespołowej siatkówce. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsza była dobra zabawa i chwila oderwania od rzeczywistości dnia codziennego. Rozdano pamiątkowe dyplomy a trzy pierwsze miejsca nagrodzono medalami. Zapraszamy do relacji fotograficznej z wydarzenia.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

URODZINY MIESIĄCA

18.07.2016

 

Urodziny miesiąca – raz w miesiącu w wybrany dzień tygodnia zbieramy się wszyscy na Sali Terapii Zajęciowej by wspólnie świętować urodziny naszych podopiecznych w danym miesiącu.
Tą okazję uczestnicy celebrują wspólnym śpiewaniem i słodkim poczęstunkiem. Jest to tradycja, która ciepło przyjmowana jest przez Naszych pacjentów.
Jeszcze raz życzymy 100 lat w zdrowiu!!!

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć

 

„Dać innym cząstkę siebie poprzez sztukę…”

23.06.2016

 

„Dzień Teatru” w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Świętochłowicach

W dniu 23.06.2016 dziedziniec Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 w Świętochłowicach zamienił się w scenę teatralną, a widownia miała okazję obejrzeć niezwykły, pełny pozytywnej energii spektakl „pod chmurką”.

Przygotowała go grupa teatralna „WALIZKA”, w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Śląską Fundację „Pomoc Niepełnosprawnym” w Chorzowie.

Podopieczni Pani Grażyny Grzegorczyk przedstawili spektakl „Siedmiu krasnoludków”, inscenizację w gwarze śląskiej z przymrużeniem oka. Stroje aktorów nawiązywały wspaniale do treści sztuki, doskonała gra aktorów, śpiew na żywo stworzyły niepowtarzalny, wyjątkowy nastrój. Pojawiły się elementy musicalu, które zaktywizowały żywo widownię.

Emocje sięgały zenitu. Pojawiły się szerokie uśmiechy, a także łzy wzruszenia. Obudziły się wspomnienia beztroskich lat, nadzieja, że trzeba myśleć pozytywnie o tym, co było, co jest, co będzie… o czasie, który jest dany każdemu na przeżycie Życia!

Pozytywnie myśleć, to dawać innym radość i wiarę, że nawet najtrudniejsze chwile przeminą, a czas, który mamy dla innych jest bezcenny, nie tylko dla „odbiorców”, ale też „dawców”.

I tak właśnie było tym razem – grupa teatralna „WALIZKA” podzieliła się pozytywnymi emocjami z Pensjonariuszami Zakładu Opiekuńczo –Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 zarażając optymizmem na wiele nadchodzących dni.

Wizyta grupy teatralnej w ZOL-u była niezwykłym wydarzeniem zarówno dla osób odwiedzających, pracowników, a przede wszystkim dla pensjonariuszy, którzy wspominać będą z uśmiechem wizytę grupy teatralnej „Walizka”. Jeszcze raz dziękujemy aktorom !!!

Pozytywne myślenie każdego dnia = pozytywne życie!!!

Galeria zdjęć

FESTYN ŚLĄSKI

03.06.2016

 

Nie da się w kilku zdaniach „opowiedzieć” atmosfery panującej podczas Festynu Śląskiego, który każdego roku odbywa się na dziedzińcu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Szpitalnej 2 w Świętochłowicach.

Śmiech, gwar, muzyka, zapach pieczonej kiełbasy, smak domowego żurku, aromat wypiekanych ciast… rozmowy, uśmiechy, śpiewy i wspólne bycie razem. Z pacjentem i dla pacjenta…

W tym roku oprócz prezentacji artystycznych samych pacjentów, którzy wyśpiewali chóralnie wszystkie popularne śląskie przyśpiewki przy akompaniamencie ustnej harmonijki i gitary, pojawili się goście, którzy wsparli nas dobroczynnie. Chcemy bardzo podziękować Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II ze Świętochłowic, którzy przeprowadzili dla Naszych podopiecznych warsztaty ceramiczne i rękodzieła. Zapał i entuzjazm uczestników były wyjątkowe, powstały wspaniałe prace autorskie. Dowodzi to prawdzie, że artystą można być w każdym wieku.

Dziękujemy również bardzo za wsparcie Proboszcza ks. Marka Kotyczka z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, który śpiewem i akompaniamentem gitary rozgrzał serca naszych podopiecznych i zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania. Na harmonijce ustnej przygrywał Pan Alojzy, który bezinteresownie pełnił rolę wodzireja.

Personel Zakładu również dołożył starań, by w tym dniu realnie oddać ducha śląskiego klimatu festynu, przywdziewając tradycyjne stroje regionalne udostępnione dzięki uprzejmości CKŚ Zgoda w Świętochłowicach. Pacjenci oraz personel na długo zapamiętają tegoroczny festyn. Wszystkim zaangażowanym w organizację oraz rodzinom pacjentów serdecznie dziękujemy.

Anna Pisany-Syska
Kierownik ZOL

Galeria zdjęć
IMG_0624-600x400

Kontakt

Informacje kontaktowe

Zespół Opieki Zdrowotnej
w Świętochłowicach Spółka z o.o.
41-605 Świętochłowice
ul. Chorzowska 38

Sąd Rejonowy w Katowicach
KRS: 0000426290 
NIP: 627-16-69-770
REGON: 000311450

Kancelaria Ogólna
32 621 95 35, fax. 32 245 34 40

Ważne numery telefonów

Centrala Telefoniczna
32 245 50 41~5

Izba Przyjęć
32 621 95 03

Punkt Przyjęć Pediatrycznych
32 245 50 41~5 wew. 323

Szkoła rodzenia

41-600 Świętochłowice
ul. Zubrzyckiego 36

tel. 602 304 796 - Martyna Szałowska-Perz

fb_icon_325x325